Ev Güvenliği Tavsiyeleri ve İpuçları

Ev Güvenliği Tavsiyeleri ve İpuçları

Hepimiz evlerimizde güvende hissetmek isteyiz. Bütün bunlardan sonra bu bizim ufak yaşam parçamız, değil mi? Burası çocuklarımızı büyüttük ve kendimizi en güvende hissetmemiz lüzumen yer burası. Arada sırada ne kadar uğraşırsak uğraşalım birileri evimize izinsiz girerek yaşamımızın o ufak parçasını alır. Umarım ipuçlarımızı takip ederseniz, evinizi emniyet altına alabilmek amacıyla elinden gelenin en iyisini yaptığınızı bilerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Aslında, ev güvenilirği iyi bir ev sahibinin politikasıyla başlar. Eğer düşünülemez bir şey olsaydı, kıymetli eşyalarınızın tamamiyle Ev Sahipleri Sigortası doğrulusunda karşılandığını bilmek sizi daha mutlu ederdi.

Evlerimizi kale durumuna getirmemize lüzum yok, fakat evinizi güvenilirğini sağlamak amacıyla birkaç kolay tedbir alabilmek, hırsızlar amacıyla yasak bölge durumuna getirmeye yardımcı olacaktır. Ve son olarak, namacıyla komşularınıza yardım etmiyor ve ulusal bir Mahalle İzleme Programı'na kaydolmuyoruz ya da ulusal bir suç engelleme memuruyla kendi düzeninizi kurmanız ile ilgili konuşmuyoruz? İyi bir çilingir aslında yardımcı olabilir!

Ev Güvenliği İpuçları


Eğer evinden dışarı kapatılsaydın, tekrar de içeri girebilecek miydin? Belki arkada kilitli olmayan bir pencere ya da posta kutunuzda saklı bir anahtar ya da pencere çıkıntısının üzerinde saklıyorsunuz? Bunun iyi bir düşünce olduğunu düşünebilirsiniz, ama içeri girebiliyorsanız, bir hırsız da giremez! Bu yüzden tecrübeli bir çilingirin hizmetlerine ihtiyacınız var.

2002 istatistikleri, her 37 Saniyede bir 1 Evin kırıldığını gösterdi'. Ve bu sene 10 evden biri soyulacak. Küçük bir vakit ve para amacıyla evinizi daha güvenilir duruma getirebilir ve kurban olma şansınızı azaltabilirsiniz. Bir çilingir bu hususta size yardımcı olabilir.

Birçok hırsız bir eve girmeye çalışmak amacıyla 60 saniyeden çok vakit harcamaz. İyi kilitler ve birbirine göz kulak olan iyi komşular hırsızlar amacıyla büyük caydırıcı olabilir.

Tamamlanan bütün konut soygunlarının nerdeyse %50 sinde hırsızların kilitli olmayan kapılardan içeri esip geçtiğini ya da kilitli olmayan pencerelerden süründüklerini biliyor muydunuz? Kilitlerinizi her vakit iki kez denetim edin!

Yorumlar (0)

Yorum Yazın

Kategoriler